Aktualności

01.10.2019

Relacja z VI Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze „Graj o swoje”

Podczas turnieju spotkało się 6 drużyn w dwóch grupach. W grupie A rywalizowali gospodarze i finaliści z ubiegłego roku – drużyna Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu, zwycięzcy dwóch poprzednich edycji turnieju – drużyna zabrzańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz drużyna z Familii z Gliwic, finalista pierwszej edycji turnieju.

W grupie B spotkały się drużyny Młodzieżowych Liderów Profilaktyki z Zabrza, uczniów Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego oraz drużyny Fundacji Nadzieja z Bielska Białej.

Rywalizacja w grupach była na tyle zacięta, że o pierwszym miejscu decydowały nie punkty, a różnica bramek, gdyż liderzy i wiceliderzy ze sobą remisowali, wygrywając pozostałe spotkanie. Grupę A wygrała drużyna z OPiLU przed drużyną MOPR i Familii, grupę B wygrali Młodzieżowi Liderzy Profilaktyki przed Fundacją Nadzieja i CKOiZ.

Półfinały okazały się kolejną ciężką przeprawą dla zwycięzców. Obydwa zakończyły się remisami i rzutami karnymi a bramki padały do ostatnich sekund połowy i końca spotkania. W pierwszym półfinale OPiLU zremisował z Fundacją Nadzieja 6:6 i awansował do finału po serii 3 rzutów karnych, wygranych 2:0. W drugim półfinale zabrzański MOPR zremisował z Młodzieżowymi Liderami Profilaktyki 1:1 i wygrał w rzutach karnych 2:1.

Mecz o 3 miejsce był kolejnym wyrównanym spotkaniem, w którym Młodzieżowi liderzy Profilaktyki wygrali 3:2 z Fundacją Nadzieja.

W finale zabrzański MOPR uporał się z drużyną gospodarzy wygrywając 3:1 i całe rozgrywki 3 razy z rzędu.

Na koniec organizatorzy i kibice podziękowali sobie za uczestnictwo, sędzia Arkadiusz Zawrot podziękował za czystą grę.

Rozdano nagrody dla uczestników, najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.

Po wizycie w bufecie kolejne zespoły opuszczały halę MOSiR mówiąc sobie „do zobaczenia w przyszłym roku”.


Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej