Ważne informacje

17.04.2020

W związku z pojawiającymi się często pytaniami informujemy, że:

 1. Ośrodek prowadzi pracę od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00, w soboty 8:00 – 15:00.
 2. Pracujemy wykorzystując telefony i Skype, zarówno lekarze jak i terapeuci.
 3. Lekarze udzielają porad, w koniecznych sytuacjach wystawiają e-skierowania do innych specjalistów, wydają e-recepty, wystawiają L4.
 4. Terapeuci prowadzą terapię z osobami leczącymi się dotychczas, są również gotowi do udzielania porad osobom, które chcą terapię rozpoczynać.
 5. W ramach Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia świadczymy pomoc osobom, których dotyka uzależnienie od alkoholu, innych środków psychoaktywnych, osobom z uzależnieniami behawioralnymi i rodzinami tych osób, zarówno w zakresie radzenia sobie z uzależnieniem jak i w związku z rozwiązywaniem innych problemów osobistych.
 6. W ramach Poradni Zdrowia Psychicznego pomagamy osobom, które doświadczają różnych problemów życiowych, emocjonalnych, będących w kryzysie.
 7. Jeżeli ktoś nie jest pewien, czy możemy mu pomóc, może zadzwonić i oczekiwać pomocy w ustaleniu, czy możemy go leczyć w naszym Ośrodku lub otrzymać informację, gdzie taką pomoc może uzyskać.
 8. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, nasi lekarze wystawiają skierowania do terapeutów.
 9. Ponieważ terapeuci mają umówione wizyty (telefonicznie) nie zawsze są w stanie od razu odebrać telefon. Osoby potrzebujące pomocy są umawiane na wolne terminy. Oddzwaniamy zawsze!
 10. Jeżeli ktoś leczy się z zalecenia Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub sądu kontakt telefoniczny jest równoznaczny z kontynuacją leczenia w formie standardowej.
 11. W Ośrodku będzie można skorzystać z porad radcy prawnego i doradcy finansowego.
 12. Osoby chcące się leczyć w trybie oddziału dziennego (alkoholowego lub narkotykowego) proszone są o kontakt. W tej chwili praca oddziałów jest zawieszona, ale i tak możemy pomóc, na bieżąco będziemy informować o terminach wznowienia, do tego czasu stosując inne formy pomocy.

Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej