Na wizytę można umówić się osobiście lub telefonicznie:

32 271-84-42 wew. 108
32 278-11-99 wew. 108
Zapraszamy!

Leczenie uzależnienia od hazardu

Leczenie uzależnienia od hazardu może odbywać się w ramach:

Do podjęcia leczenia wymagane jest skierowanie od lekarza.

W ramach Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia:

Leczenie odbywa się w formie psychoterapii indywidualnej i grupowej. Pacjenci mogą także skorzystać z pomocy psychiatrycznej, poradnictwa prawnego i doradztwa finansowego.

Program leczenia dla osób uzależnionych od hazardu obejmuje:

  • etap wstępny-praca nad motywacją, zdobywanie wiedzy na temat  uzależnienia, kształtowanie umiejętności powstrzymywania się od grania, rozwiązywanie problemów w relacjach społecznych i radzenie sobie z konsekwencjami hazardu.
  • etap pogłębiony – praca nad zapobieganiem nawrotów oraz rozwiązywaniem i radzeniem sobie z problemami emocjonalnymi i osobowościowymi, leżącymi u podłoża zaburzeń hazardowych.

W terapii grupowej pacjenci uczestniczą w grupach dla osób z różnymi uzależnieniami oraz w grupie dla hazardzistów.

Proces leczenia oparty jest na kilku wiodących nurtach psychoterapii (poznawczo – behawioralnym, wywiadzie motywującym, psychodynamicznym) a rodzaj oddziaływań dostosowany jest do  trudności i potrzeb danego pacjenta.

W ramach Dziennego Oddziału  Terapii Uzależnienia od Alkoholu

Główną formą leczenia w jest psychoterapia grupowa w stałej grupie, która trwa 8 tygodni. Dodatkowo pacjenci mogą korzystać z psychoterapii indywidualnej lub poradnictwa psychologicznego. Elementem leczenia są również konsultacje z lekarzem psychiatrą, który w razie potrzeby włącza farmakoterapię.

Korzystamy z kilku wiodących nurtów psychoterapii (poznawczo – behawioralnego, wywiadu motywującego, elementów psychodynamicznego i psychodramy) dostosowując oddziaływania do rodzaju trudności i potrzeb danego pacjenta.

Program Dziennego Oddziału  Terapii Uzależnienia od Alkoholu zawiera:

  • pracę nad motywacją do zmiany
  • kształtowanie umiejętności utrzymywania abstynencji
  • kształtowanie umiejętności społecznych
  • kształtowanie umiejętności zapobiegania nawrotom
  • pracę nad celami przygotowującymi do zdrowienia po opuszczeniu oddziału dziennego

Leczenie trwa 8 tygodni, na jego czas pacjent uzyskuje prawo do zwolnienia lekarskiego. Po zakończeniu możliwa jest kontynuacja terapii w Poradni Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia.

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej