Aktualności

23.09.2018

Relacja z V Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Graj o swoje” o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

Turniej został zorganizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu i odbył się 22.09.2018 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, który wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu był współorganizatorem Turnieju.

Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Dyrektor Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Śląskie Związek Piłki Nożnej, Zabrzański Podokręg Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Klub Sportowy Górnik Zabrze.

W Turnieju udział wzięło siedem drużyn, które są zaangażowane w profilaktykę i leczenie uzależnień: gospodarze –Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień, poprzedni zwycięzcy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień „Familia” z Gliwic, Fundacja „Dom Nadziei” z Bytomia, Liderzy Profilaktyki z Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Fundacja „Pomost” z Zabrza i Ośrodek Terapii Uzależnień „Szansa” z Pławniowic.

Turniej otworzyli: Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze: Jan Pawluch, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego i Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu: Urszula Koszutska oraz Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu: Małgorzata Kowalcze.

Spiker zawodów: Artur Libor: skutecznie mobilizował zawodników do rywalizacji .
Zawody poprowadzili sędziowie: Arkadiusz Zawrot oraz Wojciech Rafalski.

Rozpoczęła się rywalizacja. W grupie A walczyły: drużyna Gospodarzy, Liderzy Profilaktyki z CKOiZ, Fundacja Pomost oraz Szansa Pławniowice. W grupie B grały drużyny Domu Nadziei z Bytomia, MOPR Zabrze oraz Familii z Gliwic.

Po 6 kolejkach meczów z grupy A awansowały drużyny OPiLU Zabrze z kompletem zwycięstw przed CKOiZ
z  Zabrza. W drugiej grupie rywalizację wygrały MOPR Zabrze również z kompletem zwycięstw i Dom Nadziei z Bytomia.

W pierwszym półfinale zespół OPiLU zmierzył się z Domem Nadziei. Po regulaminowym czasie gry do finału awansowała drużyna z Zabrza.

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny MOPR i CKOiZ. Rywalizację o finał wygrała drużyna MOPR z Zabrza.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zatem drużyny Domu Nadziei z Bytomia oraz CKOiZ z Zabrza. Mecz wygrała drużyna z Bytomia.

W finale zmierzyły się zespoły MOPR i OPiLU. Ostatecznie Puchar Prezydenta Miasta wywalczyła drużyna Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Podczas Turnieju rozdano też  nagrody: tytuły króla strzelców oraz najlepszego bramkarza, które trafiły do zawodników z drużyny MOPR Zabrze. Nagrodę za najlepszy doping zdobyła najgłośniejsza i najbardziej kreatywna w tym dniu Świetlica Socjoterapeutyczna „Trzymaj się” z Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień oraz publiczność z Domu Nadziei z Bytomia.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w Turnieju! Sukcesem  są nie tylko zdobyte puchary i nagrody, lecz wysiłek, jaki zawodnicy wkładają w swoją pasję, jaką jest gra w piłkę nożną, jak walczą w duchu fair play i jaką tworzą atmosferę podczas pojedynków i pomiędzy nimi.


Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej