Aktualności

30.10.2017

Relacja z IV Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Graj o swoje” o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

Turniej został zorganizowany przez SP ZOZ Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu i odbył się 14.10.2017 roku w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu, który wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu był współorganizatorem Turnieju.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Prezydent Miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik, Dyrektor Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Dyrektor Państwowa Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Polski Komitet Olimpijski oraz Śląski Związek Piłki Nożnej.

W Turnieju udział wzięło osiem drużyn, które są zaangażowane w profilaktykę i leczenie uzależnień: gospodarze – SP ZOZ Ośrodek Profilaktyki i Leczenia Uzależnień, poprzedni zwycięzcy z Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień „Familia” z Gliwic, Fundacja „Dom Nadziei” z Bytomia, Liderzy Profilaktyki Z Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu, Fundacja „Pomost” z Zabrza, Ośrodek Terapii Uzależnień „Szansa” z Pławniowic i Katolicki Ośrodek Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” z Bielska-Białej.

Turniej otworzyli Zastępca Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch oraz Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu Małgorzata Kowalcze.

Spiker zawodów – Artur Libor – mobilizował zawodników do rywalizacji oprawą muzyczną. Zawody poprowadzili sędziowie – Arkadiusz Zawrot oraz Wojciech Rafalski.

Rozpoczęła się rywalizacja. W grupie A walczyły: drużyna gospodarzy, Dom Nadziei z Bytomia, Liderzy Profilaktyki z CKOiZ oraz Familia Gliwice. W grupie B grały drużyny Pomostu Zabrze, Szansy Pławniowice, MOPR Zabrze oraz Nadziei z Bielska Białej.

Po 6 kolejkach meczów z grupy A awansowały drużyny OPiLU Zabrze z kompletem zwycięstw przed Familią Gliwice. W drugiej grupie rywalizację wygrały MOPR Zabrze i Szansa Pławniowice.

W pierwszym półfinale zespół OPiLU zmierzył się z Szansą Pławniowice. Po regulaminowym czasie gry, dogrywce oraz rzutach karnych do finału awansowała drużyna z Pławniowic.

W drugim półfinale zmierzyły się drużyny MOPR i Familii z Gliwic. Rywalizację o finał wygrała drużyna Zabrzańskiego MOPR.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się zatem drużyny OPiLU i Familii z Gliwic. Mecz wygrała drużna OPiLU.

W finale zmierzyły się zespoły MOPR Zabrze z Szansą Pławniowice. Ostatecznie Puchar Prezydenta Miasta wywalczyła drużyna Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Podczas turnieju rozdano też inne nagrody – tytuł króla strzelców zdobył zawodnik z drużyny Familii z 9 trafieniami, najlepszym bramkarzem turnieju był bramkarz MOPR Zabrze. Nagrodę za najlepszy doping zdobyła najgłośniejsza i najbardziej kreatywna w tym dniu Świetlica Socjoterapeutyczna „Trzymaj się” z Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w Turnieju! Sukcesem nie są zdobyte puchary i nagrody, lecz wysiłek, jaki zawodnicy wkładają w swoją pasję, jaką jest gra w piłkę nożną, jak walczą w duchu fair play i jaką tworzą atmosferę podczas pojedynków i pomiędzy nimi. Do zobaczenia za rok!


Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej