Aktualności

21.02.2017

Laureaci konkursu Profilaktyk Roku 2016

20 lutego 2017r., w Teatrze Nowym w Zabrzu, odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Profilaktyk Roku 2016”. Tytuł „Profilaktyk Roku” ma na celu uhonorowanie działań profilaktyczno-terapeutycznych, realizowanych na rzecz mieszkańców naszego Miasta. Konkurs na „Profilaktyka Roku” organizowany jest już po raz czwarty, cieszy się z roku na rok większym zainteresowaniem.

W kategorii indywidualnej uhonorowano:

Marzenę Oterman – doradcę metodycznego edukacji wczesnoszkolnej, od 20 lat współpracującą z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zabrzu w obszarze profilaktyki wczesnoszkolnej. Marzena Oterman od wielu lat jest koordynatorem programu „Kicaj Zdrowo”, angażującego dziesiątki zabrzańskich nauczycieli i tysiące dzieci z klas 1-3. Poprzez zabawę i edukację wśród najmłodszych realizuje działania profilaktyczne. Organizuje szkolenia profilaktyczne dla nauczycieli, kształtując tym samym kadrę liderów profilaktyki w Zabrzu.

Adama Ziemianina, który jako dyrektor ds. pracowniczych KWK Sośnica- Makoszowy współpracował z grupą inicjatywną utworzenia Pracowniczego Punktu Konsultacyjnego. Angażował się w pomoc skierowaną so pracowników kopalni uzależnionych od alkoholu. Inicjował i organizował spotkania z dyrekcją kopalni, kadrą kierowniczą oraz związkami zawodowymi w celu ustalenia zasad pomagania pracownikom mających problem z alkoholem.

W kategorii zespołowej uhonorowano:

ZSO nr 13, który doceniono za podejmowanie i włączanie się w szereg akcji profilaktycznych, zarówno tych ogólnopolskich, jak i lokalnych, takich jak: pikniki profilaktyczne czy dyskoteki organizowane pod hasłem: „Potrafimy się bawić bez używek – zażywamy tylko dźwięki”. Od ośmiu lat szkoła koordynuje program „Aktywna Młodzież”. Dyrektor szkoły, wraz z pedagogiem i uczniami, chętnie przystępują do lokalnych przedsięwzięć profilaktycznych, takich jak: Bieg po zdrowie, Biegaj z Pileckim, Międzypokoleniowa Koalicja Nieobojętnych. W 2016 na terenie szkoły po raz piąty odbył się „Łańcuch czystych serc” jako kontynuacja ogólnopolskiej akcji zapoczątkowanej przez Marka Kotańskiego, która promuje zdrowy styl życia bez nałogów i używek. Od trzech w ZSO nr 13 odbywa się Miejski Konkurs Profilaktyczny. Hasłem przewodnim konkursu w 2016 było: „Nie dajmy się zniewolić dopalaczom”.

Gratulujemy Laureatom i zapraszamy do zgłaszania kandydatów w kolejnej edycji konkursu ogłaszanego na stronach Urzędu Miejskiego w Zabrzu.


Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej