Aktualności

25.02.2020

Profilaktyk Roku 2019

24 lutego w Teatrze Nowym w Zabrzu rozstrzygnięto siódmą edycję konkursu „Profilaktyk Roku”.
W kategorii indywidualnej do tytułu Profilaktyk Roku 2019 wyróżnienie otrzymał Pan MAREK WYPYCH, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu- za wieloletnie zaangażowanie w profilaktykę dzieci i młodzieży m.in. w Program „Razem Bezpieczniej”, za współtworzenie programu profilaktyczno-interwencyjnego „Lepiej Razem Niż Osobno”, działającego na terenie Zabrza od 2001 roku, przyczyniającego się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Od wielu lat podejmuje inicjatywy, organizując spotkania Policji z nauczycielami rodzicami i uczniami zabrzańskich placówek oświatowych, poszerzając ich wiedzę na temat bezpieczeństwa i profilaktyki uzależnień. Zaangażowany w działania profilaktyczne skierowane dla studentów Politechniki Śląskiej jak również w organizację 4 edycji konferencji „Wolność od…. Wolność do… drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”.

W kategorii zespołowej – instytucja statuetkę Profilaktyk Roku 2019 otrzymał ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-USŁUGOWYCH W ZABRZU-za wieloletnie podejmowanie działań profilaktycznych na rzecz młodzieży, m.in. od 2007 roku szkoła jest organizatorem miejskiego konkursu „Żyj bez tytoniu”, zwiększającego świadomość młodzieży na temat szkodliwości palenia papierosów i zachęcanie ich do zdrowego stylu życia.
W 2015 szkoła współorganizowała „Wielki szkolny bieg po zdrowie”.. Szkoła chętnie włącza się w lokalne działania profilaktyczne: Młodzieżowych Liderów Profilaktyki, „Łańcuch Czystych Serc”, „Archipelag Skarbów”, ściśle współpracuje z Komendą Miejską Policji w Zabrzu, pomagają w organizacji konferencji: Wolność od…. Wolność do… drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”.

W kategorii zespołowej – instytucja statuetka Profilaktyk Roku 2019 przyznana została również: Realizatorom Programu „FreD goes net” SP ZOZ Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu za wieloletnie motywowanie do zmiany postaw i zachowania młodzieży eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi. Realizatorzy powyższego programu działający od 2010 r. starają się pomóc młodym ludziom odkryć czynniki chroniące przed uzależnieniem.


Powrót

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej