Aktualności

25.02.2020

Profilaktyk Roku 2019

24 lutego w Teatrze Nowym w Zabrzu rozstrzygnięto siódmą edycję konkursu „Profilaktyk Roku”.
W kategorii indywidualnej do tytułu Profilaktyk Roku 2019 wyróżnienie otrzymał Pan MAREK WYPYCH, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu- za wieloletnie zaangażowanie w profilaktykę dzieci i młodzieży m.in. w Program „Razem Bezpieczniej”, za współtworzenie programu profilaktyczno-interwencyjnego „Lepiej Razem Niż Osobno”, działającego na terenie Zabrza od 2001 roku, przyczyniającego się do zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.
Od wielu lat podejmuje inicjatywy, organizując spotkania Policji z nauczycielami rodzicami i uczniami zabrzańskich placówek oświatowych, poszerzając ich wiedzę na temat bezpieczeństwa i profilaktyki uzależnień. Zaangażowany w działania profilaktyczne skierowane dla studentów Politechniki Śląskiej jak również w organizację 4 edycji konferencji „Wolność od…. Wolność do… drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”.

W kategorii zespołowej – instytucja statuetkę Profilaktyk Roku 2019 otrzymał ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNO-USŁUGOWYCH W ZABRZU-za wieloletnie podejmowanie działań profilaktycznych na rzecz młodzieży, m.in. od 2007 roku szkoła jest organizatorem miejskiego konkursu „Żyj bez tytoniu”, zwiększającego świadomość młodzieży na temat szkodliwości palenia papierosów i zachęcanie ich do zdrowego stylu życia.
W 2015 szkoła współorganizowała „Wielki szkolny bieg po zdrowie”.. Szkoła chętnie włącza się w lokalne działania profilaktyczne: Młodzieżowych Liderów Profilaktyki, „Łańcuch Czystych Serc”, „Archipelag Skarbów”, ściśle współpracuje z Komendą Miejską Policji w Zabrzu, pomagają w organizacji konferencji: Wolność od…. Wolność do… drogi i rozdroża pokonywania własnych słabości”.

W kategorii zespołowej – instytucja statuetka Profilaktyk Roku 2019 przyznana została również: Realizatorom Programu „FreD goes net” SP ZOZ Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu za wieloletnie motywowanie do zmiany postaw i zachowania młodzieży eksperymentującej ze środkami psychoaktywnymi. Realizatorzy powyższego programu działający od 2010 r. starają się pomóc młodym ludziom odkryć czynniki chroniące przed uzależnieniem.


Powrót

Nasza strona używa plików cookies, a korzystanie z niej oznacza zgodę na ich wykorzystanie. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej